Vlahek, Baltić i dvije mlade ekipe ZTD-a prvaci Hrvatske
06.06.2026
Osam pojedinačnih medalja i dva momčadska naslova prvaka osvojili su gimnastičari ZTD Hrvatski Sokol prvog dana Prvenstva Hrvatske u muškoj sportskoj gimnastici kojemu je domaćin GK MZ Macan u Nedelišću. Jakov Vlahek seniorski je prvak Hrvatske na konju s hvataljkama u apsolutnom programu, dok je Filip Boroša brončani na preči. Naši kadeti apsolutnog programa momčadski su prvaci, Jan Celestin Kojić višebojski je viceprvak, a Slavko Bielen brončani. U konkurenciji mlađih juniora Borna Baltić osvojio je zlato na ručama i srebro na konju s hvataljkama, a Jan Jovanović broncu na tlu. Momčad starijih dječaka univerzalnog programa ZTD-a osvojila je naslov prvaka, dok je Bono Kukuljica višebojski viceprvak. APSOLUTNI PROGRAMSENIORI1. Jakov Vlahek (konj s hvataljkama)3. Filip Boroša (preča) KADETIVišeboj2. Jan Celestin Kojić3. Slavko Bielen5. Rok Pribilović9. Ivan Bobetko Ekipno1. ZTD Hrvatski Sokol (Jan Celestin Kojić, Slavko Bielen, Rok Pribilović, Ivan Bobetko) MLAĐI JUNIORI1. Borna Baltić (ruče)2. Borna Baltić (konj s hvataljkama)3. Jan Jovanović (tlo) UNIVERZALNI PROGRAMU2 - STARIJI DJEČACIVišeboj2. Bono Kukuljica Ekipno1. ZTD Hrvatski Sokol (Bono Kukuljica, Filip Bobetko, Juraj Ovanin, Konstantin Pribilović, Niko Kukuljica, Noa Štimac, Pavel Ribić, Tadija Kandžija) U1 - MLAĐI DJEČACIVišeboj 6. Antun Ovanin